Dzisiaj w budynku Wydziału Organizacyjnego KM PSP Warszawa odbyła się zbiórka z okazji powołania bryg. Romana Krzywca na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP.

Roman Krzywiec ma 53 lata. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 1990 roku jako słuchacz – kadet w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. W latach 1992 – 1994 pełnił służbę w komendach PSP w Puławach i Garwolinie. Następnie zostaje przeniesiony do pełnienia służby w Komendzie Rejonowej Miasta Warszawy w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 8, gdzie pełnił służbę na różnych stanowiskach służbowych – w tym na stanowisku Dowódcy JRG. Z dniem 31 maja 2020 r. powołany zostaje przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Otwocku. Od 1 maja 2021 r. bryg. Roman Krzywiec zostaje powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy.

Krzywiec od 2000 roku jest funkcjonariuszem wchodzącym w skład kontyngentu Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej USAR POLAND, z którą brał udział w akcjach m. in. na Haiti w 2010 r. oraz w Nepalu w 2015 r.

Foto. KM PSP Warszawa

 

 

 

 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl