Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie w województwie lubuskim wzbogaciła się o nowy wóz strażacki. Obecnie jedyny taki w kraju.

Nowy nabytek druhów to średni samochód ratowniczo – gaśniczy zabudowany przez firmę Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych na podwoziu MAN TGM 13.290 4×4 z kabiną brygadową i zabudową kompozytową wykonaną w układzie skrytek 3+3+1.

Wyposażony jest między innymi w zbiornik wody o pojemności 4000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 400 litrów, autopompę o wydajności 2400 litrów na minutę przy ciśnieniu 0,8 MPa, działko wodno-pianowe DWP 16, linię szybkiego natarcia, wyciągarkę, sprzęt ratownictwa technicznego, wentylator oddymiający, pompę szlamową, sprzęt burzący itp.

Wóz kosztował 841 935 zł brutto i zastąpił średni samochód ratowniczo – gaśniczy Mercedes, który trafił już do druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stypułowie.

Obecnie jednostka posiada dwa lekkie samochody ratowniczo – gaśnicze Ford Transit i Land Rover, dwa średnie samochody ratowniczo – gaśnicze Renault Midlum i MAN TGM oraz samochód specjalny z 37-metrową drabiną przekazany w tym roku przez Państwową Straż Pożarną.

Foto. jednostka

o autorze

Redakcja/Łukasz