W sobotę 14 grudnia Ochotnicza Straż Pożarna w Sobótce w województwie wielkopolskim powitała swój nowy samochód ratowniczo – gaśniczy.

Jest to średni samochód ratowniczo – gaśniczy zabudowany przez firmę Bocar na podwoziu Kamaz, wyposażony jest między innymi w zbiornik wody o pojemności 3500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 350 litrów, działko wodno-pianowe i sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych.

Wóz kosztował 760 tysięcy złotych. Pół miliona złotych to środki z budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski, a 260 tysięcy złotych to dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

OSP Sobótka jest jedną z trzech jednostek w naszej gminie należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Samochód marki Star, który w tej chwili posiadają liczy już ponad 30 lat i wymaga gruntownych napraw, stąd decyzja by kupić nowy samochód, który zabezpieczy tę część gminy. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że to właśnie strażacy z OSP są często pierwsi na miejscu wypadku, zatem ważne by zarówno wóz strażacki jak i sam sprzęt z którego korzystają był jak najlepszy – powiedział wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Wczoraj, 14 grudnia 2019r. do Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobótce (powiat Ostrów Wielkopolski) przyjechał fabrycznie…

Opublikowany przez Ostrów na sygnale Niedziela, 15 grudnia 2019

Foto. Szymon Sikora

o autorze

Redakcja/Łukasz