Wczoraj po godzinie 16:00 straż pożarna otrzymała informacje o pożarze w gorzelni w miejscowości Podole Wielkie (powiat słupski). Według wstępnych informacji doszło do pożaru balotów ze słomą tuż przy znajdującym się budynku z piecem.

Po dojeździe pierwszych jednostek straży pożarnej i rozpoczęcia działań gaśniczych okazało się, że na skutek silnego wiatru ogień przedostał (około 150 metrów) się pod wiatę, gdzie znajdowały się baloty słomy (2,5 tysiąca ton) służące do opalania pieca zasilającego gorzelnie.

KDR poprosił o więcej sił i środków. Działania podzielono na dwa odcinki bojowe. Na miejsce zadysponowano dodatkowo ciężkie wozy bojowe z powiatu lęborskiego, bytowskiego, wejherowskiego i gdańskiego. Na miejsce udał się Komendant Miejski ze Słupska oraz Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Piotr Socha.

Działania strażaków skupiały się głównie na obronie sąsiadujących budynków. Siła ognia była tak duża, że po paru próbach zrezygnowano z działań w natarciu. W akcję zaangażowano 25 zastępów OSP oraz PSP.

o autorze

Redakcja