W poniedziałek 14 września Ochotnicza Straż Pożarna Kalisz-Lis odebrała fabrycznie nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy.

Nowy nabytek druhów to Scania P450 XT 4×4 z zabudową firmy Szczęśniak Pojazdy Specjalne. Wyposażona jest w zbiornik wody o pojemności 7000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 700 litrów, autopompę o wydajności 5200 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 bar, linie szybkiego natarcia, wyciągarkę, maszt oświetleniowy i instalację zraszaczową.

Będzie służył w naszej jednostce głównie do zdarzeń związanych z pożarami, ale dzięki temu, że zabudowa pozwala na przewóz zdecydowanie większą ilość sprzętu od naszego obecnego pojazdu, znalazł się też sprzęt do usuwania miejscowych zagrożeń m.in. wiatrołomów czy podtopień – informuje jednostka na swojej stronie.

Wóz kosztował blisko 1,1 mln zł. Zakup został dofinansowany przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, która przekazała dotację w wysokości 800 tys. zł i Miasto Kalisz, które wyłożyło 100 tys. zł. Pozostałe 200 tys. zł to wkład własny jednostki.

🚒🚨🔥NOWY POJAZD GCBA 7/52 🚒🚨🔥14 września 2020 nasza jednostka przyprowadziła nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na…

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna Kalisz-Lis Wtorek, 15 września 2020

Foto. OSP Kalisz-Lis

o autorze

Redakcja/Łukasz