Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Miłosnej wzbogaciła się o nowy wóz. Oficjalne przekazanie odbyło się w piątek 16 listopada.

Doceniając ochotniczą pracę strażaków podkreślić należy, że OSP Stara Miłosna decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej została włączona do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego  już w 1995 roku i pełni bardzo istotne funkcje w zabezpieczaniu operacyjnym Warszawy. OSP Stara Miłosna jest kierowana do wielu zdarzeń w stolicy, a jej rejon działania jest bardzo zróżnicowany – obejmuje połączenia drogowe, osiedla mieszkaniowe, zakłady pracy, a także obszary leśne i rolne – powiedziała podczas uroczystości Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Przekazy wóz to średni samochód ratowniczo – gaśniczy zabudowany przez firmę Moto-Truck na podwoziu MAN TGM 18.340 wyposażony w zbiornik wody o pojemności 4500 litrów i autopompę o wydajności 2900 litrów na minutę. Wraz z samochodem jednostka otrzymała sprzęt ratownictwa technicznego, medycznego, chemicznego, wysokościowego, poszukiwawczego, wodnego.

Wartość samochodu i przekazanego sprzętu to 1,3 mln zł. 737 tys. zł pochodziło z budżetu m.st. Warszawy, a 576,7 tys. zł to dofinansowanie z Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2014 – 2020.

Foto. M. Fuhrmann

o autorze

Redakcja/Łukasz