Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się otwarcie ofert złożonych w przetargu na dostawę ubrań specjalnych według nowego wzoru.

Dla przypomnienia, przedmiotem postępowania jest dostawa 146 kompletów składających się z ubrania specjalnego o konstrukcji wielowarstwowej spełniającej wymagania określone w normie PN-EN 469 poziom wykonania 2 i kurtki lekkiej jednowarstwowej, wykonanej z tkaniny z wykończeniem olejo- i wodoodpornym spełniającej wymagania określone w normie PN-EN 15614.

Cały komplet w kolorze żółtym w odcieniu naturalnego aramidu, oznaczony układem dwukolorowej taśmy perforowanej, dwa pasy w kolorze żółtym fluorescencyjnym ze srebrnym pasem odblaskowym po środku oraz napisami ‘PSP’ i ‘Państwowa Straż Pożarna’.

W wyznaczonym terminie do Lubuskiej Komendy Wojewódzkiej PSP trafiła tylko jedna oferta o wartości 457 887 złotych brutto, została złożona przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Wytwórnia Umundurowania Strażackiego w Brzezinach. Firma zadeklarowała wykonanie zamówienia do 31 października i 36-miesięczną gwarancję.

W trakcie otwarcia Komenda poinformowała, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć 557 tysięcy złotych.

Jeśli umowa zostanie podpisana ubrania trafią do Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim i do Komend Powiatowych i Miejskich PSP w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Krośnie Odrzańskim, Międzyrzeczu, Nowej Soli, Słubicach, Strzelcach Krajeńskich, Sulęcinie, Żaganiu, Żarach, Wschowie i Świebodzinie.

Jest to pierwsze otwarcie ofert w przetargach na dostawę nowych ubrań specjalnych organizowanych przez Komendy Państwowej Straży Pożarnej.

Foto. SGSP (1)

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl