Blisko 140 strażaków już wkrótce będzie dbało o bezpieczeństwa na lotnisku Daxing w Pekinie. Ma to być jedno z największych lotnisk na świecie.

Beijing Daxing International Airport położone jest na granicy Pekinu i miasta Langfang. Posiada cztery pasy startowe, 268 miejsc dla samolotów, a budowa pochłonęła około 12 miliardów dolarów. Zakłada się, że do 2025 roku Daxing ma obsługiwać 72 mln pasażerów rocznie.

Według chińskich serwisów władze lotniska zatrudniły do służby w Lotniskowej Straży Pożarnej 139 osób, chętnych było ponad dwa tysiące. Średnia wieku strażaków to 27 lat, większość wcześniej pracowała na innych lotniskach i ma bogate doświadczenie. Pierwsza część 84 strażaków przeszła już czteromiesięczne szkolenie, druga część 55 strażaków ma zakończyć szkolenie pod koniec sierpnia.

W przyszłości zatrudnienie w jednostce wzrośnie do 147 strażaków co pozwoli na utworzenie na terenie lotniska trzech posterunków. Dzięki nim LSP będzie w stanie dotrzeć do każdego miejsca na lotnisku w dwie minuty.

Główną ‘siłę’ Lotniskowej Straży Pożarnej lotniska Daxing stanowią ciężkie samochody ratowniczo – gaśnicze Striker wyprodukowane przez amerykańską firmę Oshkosh w wersji z działkami wodno-pianowym zderzakowym i dachowych oraz działkiem wodno-pianowym zderzakowym i ramieniem gaśniczym.

Otwarcie Daxing prawdopodobnie odbędzie się na przełomie września i października br.

Foto. Beijing News

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl