W ręce policjantów z powiatu ząbkowickiego wpadł mężczyzna podejrzany o oszustwo. Dzielnicowi ustalili, że mężczyzna podszywał się pod strażaka i zbierał od mieszkańców pieniądze na rzekome doposażenie nowego pojazdu.

Dzielnicowi z Ząbkowic Śląskich na podstawie rysopisu ustalili oszusta, który naciągał mieszkańców gminy Stoszowice i zbierał pieniądze. 18 – latek wiedział, ze Ochotnicza Straż Pożarna w Budzowie otrzymała nowy samochód. Postanowił wykorzystać ten fakt i zbierać pieniądze rzekomo na doposażenie pojazdu.

Jedna z mieszkanek gminy postanowiła wspomóc strażaków i dała młodemu chłopakowi pieniądze. Po pewnym czasie zorientowała się jednak, że wcześniej strażacy w zamian za pomoc przekazywali mieszkańcom kalendarze.

O swoich podejrzeniach powiadomiła policjantów. W miarę dokładnie opisała wygląd chłopaka. Na tej podstawie policjanci przejrzeli portale społecznościowe i wytypowali podejrzewanego o oszustwo. Typowania okazały się trafne. 18 – letni mieszkaniec gminy Stoszowice został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

O dalszym losie mężczyzny, który już usłyszał zarzuty, zdecyduje teraz sąd. Policjanci sprawdzają ile osób w ten sposób oszukał.

KPP Ząbkowice Śląskie

o autorze

Redakcja/Łukasz