Dzisiaj Małopolska Policja poinformowała o zatrzymaniu dwóch mężczyzn, którzy w maju podpalili składowisko opon w Trzebini. Obaj związani są z OSP.

Do pożaru składowiska opon w Trzebini doszło około godz. 1:30, 27 maja br. Pożar przez kilka dni gasiło prawie 70 zastępów straży pożarnej.

Zaraz po zgłoszeniu o zdarzeniu czynności procesowe na miejscu podjęli policjanci z Komisariatu Policji w Trzebini. Jednak z uwagi na charakter zdarzenia i jego rozmiary Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie zdecydował, że postępowaniem zajmą się policjanci wydziału dochodzeniowo – śledzczego i wydziału kryminalnego KWP w Krakowie.

Wszelkie zabezpieczone ślady skierowano do analizy do laboratorium kryminalistycznego Policji. Policjanci docierali do świadków. Wszystkie te czynności  doprowadziły do ustalenia, że bezpośredni związek z pożarem mają  dwaj młodzi mieszkańcy powiatu chrzanowskiego – informuje policja.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych  nadzorujący postępowanie prokurator Prokuratury Okręgowej w Krakowie podjął decyzję o zatrzymaniu dwóch mężczyzn w wieku 22 i 28 lat.

Jak się okazało, jeden z zatrzymanych jest czynnym a drugi byłym strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej.

Mężczyznom przedstawione zostały zarzuty z art.163 par 1 KK czyli sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać pożaru. Grozi im od roku do 10 lat więzienia.

Obaj podejrzani przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli obszerne wyjaśnienia. Wynika z nich, że po prostu chcieli sobie stworzyć akcję gaśniczą – powiedziała prokurator Mirosława Kalinowska-Zajdak. Do podpalenia użyli… podpałki do grilla.

Foto. policja

o autorze

Redakcja/Łukasz