Policjanci z Komisariatu Policji w Zabłudowie w województwie podlaskim zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenie i namawianie do przestępstwa. Obaj służyli w jednostce OSP.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabłudowie zostali dwukrotnie poinformowani o pożarze budynków na terenie gminy Michałowo. W pierwszym pożarze spłonął drewniany budynek gospodarczy, a drugim całkowitemu spaleniu uległa stodoła i przylegający do budynku warsztat wraz z wyposażeniem. Właściciele budynków wycenili straty w sumie na 70 tysięcy złotych.  

W trakcie śledztwa mundurowi ustalili, że związek z pożarami mają dwaj mężczyźni w wieku 21 i 31 lat. Okazało się, straszy z nich namawiał młodszego do podpaleń z powodów finansowych.

Obaj mężczyźni byli druhami pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Wiedzieli, że w momencie, w którym zostaną zaalarmowani i pojadą na akcję, będą mieli z tego przypływ gotówki. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani następnego dnia po drugim zdarzeniu. Podpalacze usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. 21 i 31-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje podlaska policja.

o autorze

Redakcja/Łukasz