25 lipca w siedzibie Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej została podpisana umowa na budowę nowej strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Legionowie.

Umowę o realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa Komendy Powiatowej oraz  Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej  Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie” podpisali: st. bryg. Bogdan Łasica Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP – jako inwestor i Robert Kosowski – Prezes Zarządu firmy Budimpol sp. z o.o. z Warszawy – główny wykonawca.

Nowa strażnica powstanie u zbiegu ulic: Jagiellońskiej, Nowobarskiej i Krakowskiej i będzie składała się z trzech części:

Część 1 – Hala garażowa na dwanaście samochodów i inny sprzęt, magazyny, wieża do suszenia węży o wysokości 11 metrów i zespół pomieszczeń stacji ODO,

Część 2 – Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza zlokalizowana na parterze. W tej części znajdzie się m.in. stanowisko kierowania KP PSP, pomieszczenie Dowódcy Zmiany, kuchnia, jadalnia, siłownia, pokoje do wypoczynku, szatnie, sala szkoleniowa na 49 osób itp.

Część 3 – Część administracyjno – biurowa na piętrze przeznaczona dla kierownictwa i pracowników Komendy Powiatowej i kierownictwa Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

Dodatkowo na działce zostanie wybudowana wspinalnia, boisko i zbiornik do magazynowania paliw.

Wartość inwestycji to 16 mln 851 tys. zł, środki pochodzą w całości w budżetu państwa w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017 – 2020″.

Wszystkie prace powinny zostać zakończone do końca kwietnia 2020 roku.

Foto. KW PSP Warszawa

o autorze

Redakcja/Łukasz