Dzisiaj nad zalewem miejskim w Zambrowie odbyła się prezentacja sprzętu i pokaz ratownictwa lodowego dla młodzieży szkół średnich w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

W akcję włączyli się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Szumowie, ratownicy Grupy Ratowniczej ‘Nadzieja’ oraz policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Zambrowie.

Na spotkaniu poruszone zostały tematy związane przede wszystkim z bezpieczeństwem. Policjanci omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz podstawowe zasady bezpiecznych zachowań w szkole i w domu. Z kolei strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie opowiedzieli m. in. o zasadach korzystania z lodowisk oraz sposobach postępowania w przypadku załamania się lodu.

Pogadankę zakończył pokaz sprzętu i ratownictwa lodowego w wykonaniu JRG Zambrów i OSP Szumowo. Strażacy zaprezentowali różne techniki wydostania się z wody w sytuacji załamania się lodu. Zademonstrowano techniki samodzielnego wyjścia z wody, jak również sposoby pomocy, który może nieść każdy z nas drugiej osobie.

o autorze

Redakcja/Łukasz