Dziś moduł GFFFV Poland kontynuuje działania gaśnicze w regionie Attyki, równolegle trwają przygotowania do rotacji personelu grupy ratowniczej PSP – poinformowała w dzisiejszym komunikacie Komenda Główna PSP.

W najbliższy poniedziałek (23 sierpnia) w godzinach porannych do Aten przyleci nowa grupa strażaków (również 143 osoby), która podmieni obecną zmianę prowadzącą działania w Grecji od dwóch tygodni.

W minioną sobotę plutony gaśnicze modułu GFFFV Poland prowadziły działania równolegle na kilku strefach. Główne zadania polegały na: gaszeniu pojedynczych ognisk pożaru z wykorzystaniem podręcznego sprzętu gaśniczego, pomocy w zapewnieniu zaopatrzenia wodnego dla śmigłowców gaśniczych, nawilżaniu ściółki leśnej oraz poszerzeniu pasa przeciwpożarowego.

Dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe, w tym silny wiatr stwarzały zagrożenie pojawienia się ognisk pożaru w strefach wcześniej zamkniętych.

Ze względu na przewidywany na najbliższą dobę najwyższy stopień zagrożenia pożarowego oraz trwającymi od południa silnymi podmuchami wiatru, podjęto decyzję aby wszystkie zastępy pozostające w nocy na terenie Bazy operacji pozostały w stałej gotowości do wyjazdu.

Źródło: KG PSP Foto. Zespół prasowy KG PSP

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl