25 strażaków walczyło w nocy ze środy na czwartek z pożarem budynków w miejscowości Rożek Brzeziński w powiecie konińskim.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie zgłoszenie o pożarze otrzymał przed godziną 22.

Kiedy na miejsce przyjechały pierwsze zastępy całkowicie ogniem objęta była stodoła, palił się również znajdujący się obok garaż, w środku znajdował się samochód osobowy.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu wody na palącą się stodołę, garaż oraz znajdujący się w nim samochód. W trakcie prowadzonych działań dwie kobiety zamieszkujące gospodarstwo źle się poczuły. Strażacy powiadomili Ratownictwo Medyczne oraz udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego obie kobiety przekazano ratownikom, które po przebadaniu nie wymagały hospitalizacji. Korzystając z pomocy właściciela gospodarstwa, przy użyciu ciągnika rolniczego wyciągnięto z garażu palący się samochód osobowy, który następnie dogaszono – poinformowała Komenda Miejska PSP w Koninie.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Brzeźno, OSP Krzymów i OSP Głodno.

Foto. KM PSP Konin 

o autorze

Redakcja/Łukasz