W dniu 22.09.2020r. o godz. 10:08 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Opolu – Krzanowicach przy ul. Wakacyjnej.

Do zdarzenia zostało zadysponowanych 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Opola, w tym Oficer Operacyjny KM PSP w Opolu oraz 3 zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Opola i powiatu opolskiego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że objęte pożarem jest poszycie dachowe budynku jednorodzinnego, elewacja budynku oraz przylegający do obiektu drewniany taras. Działania ratowniczo – gaśnicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych, ewakuacji mienia z kondygnacji pierwszej na zewnątrz obiektu oraz skierowaniu 4 prądów wody w natarciu na palące się poszycie dachowe.

W trakcie działań ratowniczo – gaśniczych Kierujący Działaniem Ratowniczym, celem lokalizacji ognia, nakazał prace rozbiórkowe części dachu oraz drewnianego stropu. Ze względu na trudne warunki działań w tym dużą rotację ratowników, strażacy zabezpieczeni byli w sprzęt ochrony układu oddechowego, a na miejsce zdarzenia zadysponowano mobilną sprężarkę do napełniania butli ze sprężonym powietrzem.

Działania zakończono o godzinie 15:02.

Opracowanie i zdjęcia: st.kpt. Piotr Bibułowicz oficer prasowy KM PSP w Opolu

o autorze

Redakcja/Łukasz