Blisko 50 strażaków walczyło wczoraj z pożarem w Puszczy Bieniszewskiej w miejscowości Daninów w województwie wielkopolskim.

W niedzielę 12 lipca dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie otrzymał zgłoszenie o pożarze pozostałości pozrębowych. Kiedy na miejsce przyjechały pierwsze zastępy ogniem objęte były pryzmy o wysokości czterech metrów i zaczęły palić się wierzchołki drzew oraz poszycie leśne.

Działania strażaków polegały na podaniu prądów wody w obronie na przyległy las. Następnie po zorganizowaniu zaopatrzenia wodnego podano wodę na palące się pozostałości pozrębowe oraz oborano pożarzysko. Powyższe działania pozwoliły na ugaszenie pożaru oraz ograniczyły jego rozprzestrzenianie się. W trakcie działań lekkiemu poparzeniu uległ jeden z druhów OSP – informuje straż pożarna w Koninie.

Pożar w Daninowie

Pożar pryzmy drzewa w Daninowie.

Opublikowany przez OSP KSRG Kazimierz Biskupi Poniedziałek, 13 lipca 2020

W akcji trwającej ponad sześć godzin udział wzięli strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Ślesin, OSP Kazimierz Biskupi, OSP Tokarki, OSP Rosocha, OSP Chorzeń, OSP Przyjma i OSP Dobrosołowo.

Foto. KM PSP Konin

o autorze

Redakcja/Łukasz