Ponad trzydziestu strażaków walczyło z pożarem, który wybuchł w zabytkowym budynku po byłym kościele w miejscowości Trelkowo w województwie warmińsko-mazurskim.

W czwartek około godziny jedenastej dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Szczytnie otrzymał zgłoszenie o pożarze kościoła.

Znamy topografię Trelkowa, dlatego wiedzieliśmy że pali się albo kościół katolicki, albo pobaptystyczny, bo oba te budynki mieszkańcy nazywają kościołami. Na miejscu zastaliśmy w pełni rozwinięty pożar. Budynek był cały w ogniu. Zaczęliśmy go gasić z każdej strony. Zapewniliśmy ciągłość linii wodnej z pobliskiego stawu. Pożar został ugaszony, a od godz. 13:30 zaczęliśmy prowadzić prace rozbiórkowe oraz dogaszające. Budynek był prywatny. Część była dostosowana na mieszkanie, a byłą kaplicę kościoła zamieniono na magazyn. Z płomieniami włączyło ponad 30 strażaków – powiedział „Tygodnikowi Szczytno” kapitan Łukasz Wróblewski z KP PSP w Szczytnie.

Na miejscu obecny był Komendant Powiatowy PSP w Szczytnie i Grupa Operacyjna Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Foto. Szczytno Alarmowo

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl