We wtorek strażacy wyjeżdżali ponad dwa tysiące razy do usuwania skutków silnego wiatru i ponad tysiąc do pożar lasów, traw i nieużytków.  

Jak poinformował w środę rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak, spośród 4874 akcji strażaków 2071 miało związek z silnym wiatrem. Najwięcej zdarzeń miało miejsce na Mazowszu – 566, w Kujawsko-Pomorskiem – 364, i na Pomorzu – 234.

Silny wiatr uszkodził 396 budynków, w tym 281 mieszkalnych. Ranne zostały dwie osoby – w Przechlewie na Pomorzu i w Nidzicy na Warmii i Mazurach.

#UWAGA ❗#SILNY #WIATR 🌪🌬Niestety potwierdziły się ostrzeżenia, dla regionów wschodnich odnośnie silnych wiatrów. W…

Opublikowany przez OSP Prostyń- Jednostka KSRG Wtorek, 23 kwietnia 2019

Pożary lasów

Tylko wczoraj doszło do 363 pożarów lasów, obejmowały one swoim zasięgiem od kilku do kilkudziesięciu hektarów. Najwięcej lasów płonęło w województwach mazowieckim – 102, zachodniopomorskim – 39 i pomorskim – 35.

Tego samego dnia strażacy gasili 842 pożary traw i nieużytków, najwięcej na Mazowszu – 172, Śląsku – 89 i Zachodniopomorskiem – 69.

Na większości obszarów Polski nadal obowiązuje trzeci, czyli najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach określany przez Instytut Badawczy Leśnictwa.

#KRAJ: Kilka zdjęć z pożaru w m. Siedlów w powiecie opoczyńskim.

Opublikowany przez Polski Serwis Pożarniczy – Remiza.pl Wtorek, 23 kwietnia 2019

Pożar w Puszczy Kampinoskiej

Pożar lasu w gminie Kruszyna [FOTO+WIDEO]

Duży pożar lasu w Dubielnie

o autorze

Redakcja/Łukasz