Przy ulicy Lotniczej w Poznaniu stanęły nowe budynki na potrzeby miejskiego magazynu przeciwpowodziowego oraz ochotniczych straży pożarnych.

W ramach inwestycji zostały wybudowane trzy budynki, dwa będą użytkowane przez Ochotniczą Straż Pożarną Ratownictwa Wodnego “Mistral” i Ochotniczą Straż Pożarną – Grupa Ratownictwa Specjalistycznego. Druhowie będą mieli do dyspozycji m.in. hale garażową, pomieszczenia szatniowo-sanitarne, wydzieloną przestrzeń do mycia skafandrów i psów, salę dydaktyczną, pomieszczenia socjalne, pokoje wypoczynku wraz z zapleczem sanitarnym oraz biura.

Trzeci budynek to Magazyn Przeciwpowodziowy dla Miasta Poznania. Zostanie wyposażony m.in. w pontony i worki z piaskiem.

Zakończyły się prace budowlane i inwestycja uzyskała pozwolenie na użytkowanie. Poznańskie Inwestycje Miejskie przekazały już budynki dysponentowi, czyli Wydziałowi Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa w Poznaniu. – Teraz czas na przeprowadzkę, nowe wnętrza czekają już na służby pomagające nam wszystkim w kryzysowych sytuacjach. Wszelkie prace przebiegły zgodnie z harmonogramem i cieszymy się, że mogliśmy mieć swój udział w tak ważnej kwestii, jak bezpieczeństwo poznaniaków – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wartość inwestycji to ponad 7 milionów złotych.

Foto. PIM

o autorze

Redakcja/Łukasz