Podczas tegorocznej Wigilii straż pożarna wyjeżdżała do 959 zdarzeń, na drogach zginęło osiem osób.

Strażacy wyjeżdżali do 207 pożarów, zginęły w nich 3 osoby, a 12 zostało rannych. – Najtragiczniejszy pożar we wtorek powstał o godzinie 12.53 w Warszawie, gdzie w wyniku pożaru budynku jednorodzinnego zginęły dwie osoby. Pożar ten gasiło pięć jednostek straży pożarnej, 20 strażaków. Natomiast drugi pożar powstał przed północą o godzinie 23.25 w miejscowości Dobieszowice w województwie śląskim. W pożarze pustostanu, który gasiło siedem jednostek straży pożarnej zginęła jedna osoba – poinformował Paweł Frątczak, rzecznik Komendanta Głównego PSP.

687 razy strażacy byli wzywani do miejscowych zagrożeń, czyli wypadków czy zdarzeń związanych z pogodą. Alarmów fałszywych odnotowano 65.

Można powiedzieć, że tegoroczna Wigilia z ubiegłoroczną, jeżeli chodzi o zdarzenia jest porównywalna. Jeśli chodzi o liczbę ofiar, jest dokładnie taka sama. Prawie taka sama, jeśli chodzi o liczbę osób poszkodowanych w pożarach, bo w roku ubiegłym było 11. Natomiast mamy o 30 pożarów mniej w tym roku niż w roku ubiegłym – ocenił Frątczak.

Foto. Łukasz Rutkowski 

o autorze

Redakcja/Łukasz