Mieszkańcy Katowic zdecydowali! Prawie półtora miliona złotych w przyszłym roku trafi do Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W głosowaniu na zadania zgłoszone do piątej edycji katowickiego budżetu obywatelskiego udział wzięło 46 889 osób, dla porównania w ubiegłym roku głosowało 33 198 osób. Jak informuje Urząd Miasta tak duży wzrost wynika m.in. z włączenia w procedurę Budżetu Obywatelskiego najmłodszych mieszkańców.

Trzy zadania zgłoszone przez strażaków-ochotników otrzymały wymaganą liczbę głosów i będą realizowane w ubiegłym roku.

Najwięcej, bo aż 1 mln 100 tysięcy złotych miasto przeznaczy na zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Katowicach – Zarzeczu. Na projekt zagłosowało 8021 mieszkańców.

190 tysięcy złotych trafi do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostuchnie w Katowicach. W ramach zadania „Bezpieczne Południe Katowic” jednostka zamierza zakupić lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy.

Ostatnia jednostka to OSP w Katowicach Szopienicach. Za 181 410 złotych druhowie kupią sprzęt ratowniczy, szkoleniowy i środki ochrony indywidualnej strażaka. Warto dodać, że jeszcze w tym roku jednostka otrzyma nowy samochód ratowniczo – gaśniczy zakupiony za środki z ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Foto. facebook.com/ospszopienice/

o autorze

Redakcja/Łukasz