Podczas uroczystego apelu w Komendzie Powiatowej PSP w Płońsku Prezydent Andrzej Duda przekazał 27 promes na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu woj. mazowieckiego.

Zawsze mówię z wdzięcznością o strażakach-ochotnikach. Poświęcają swój czas na ratowanie życia, zdrowia i mienia swoich sąsiadów i innych ludzi, którzy znajdą się w niebezpieczeństwie. Nie jest to ich praca, to służba oddania się ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. Moją ambicją jest, by tacy ludzie byli jak najlepiej wyposażeni i mogli służyć jak najsprawniej – podkreślił Andrzej Duda.

W trakcie apelu wiceminister Maciej Wąsik i Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak przekazali ochotnikom kluczyki do pięciu samochodów ratowniczo – gaśniczych, które wcześniej znajdowały się na wyposażeniu jednostek organizacyjnych PSP. Są to jednostki: OSP Gąsocin, OSP Młock, OSP Czyżew, OSP Kownaty i OSP Joniec.

W tym roku do jednostek OSP w całym kraju ma trafić ponad 500 samochodów ratowniczo – gaśniczych, z czego 68 w województwie mazowieckim.

Foto. Jakub Szymczuk/Prezydent.pl 

o autorze

Redakcja/Łukasz