4 czerwca strażacy z Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty Police otrzymali nowy samochód specjalistyczny austriackiej firmy Rosenbauer, a dokładniej 62 metrowy podnośnik. Jak się okazuje, nie obyło się bez problemów technicznych. Pojazd wycofano ze służby, a zastępuje go „kolega” z Bronto.

Jedyny taki pojazd w Europie – jak pisały wtedy media, nie posiada zdolności operacyjnej i został odtransportowany z powrotem do zakładu produkcyjnego w Roveretto z dużą, jak się mówi „nieoficjalnie” wadą konstrukcyjną.

Przedstawiciele Grupy Azoty Police informują nas jednak, że pojazd poddany bardzo wielu rygorystycznym testom w celu sprawdzenia wszystkich jego możliwości. Testy, które przeprowadzono wykazały kilka uwag co do jego pracy. Jakie? Takich szczegółów niestety nie znamy.  Aktualnie podnośnik zastępowany jest przez swojego „kolegę” z firmy Bronto o wysięgu pionowym 53 metry, co w pełni zaspakaja potrzeby zakładu.

Czy to początek czy koniec jego problemów? Oby był to koniec przykrych niespodzianek. Na szczęście producent deklaruje powrót podnośnika do 21 grudnia tego roku.

 

 

o autorze

Redakcja