Śląska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej rozstrzygnęła przetarg na dostawę samochodów dowodzenia i łączności.

Przedmiotem postępowania jest dostawa sześciu samochodów dowodzenia i łączności tzw. kompanijnych stanowisk dowodzenia na podwoziu z silnikiem o mocy minimum 160 KM, napędem 4×2 i skrzynią biegów automatyczną lub zautomatyzowaną.

Każdy pojazd powinien składać się z dwóch przedziałów:

Przedział A – kabina dwudrzwiowa, jednomodułowa, trzymiejscowa.

Przedział B – zabudowa kontenerowa, wyposażona w dwa siedzące miejsca operatorskie, stół roboczy, skrzynie, szafy, szafki, sprzęt teleinformatyczny, agregat prądotwórczy, trzy maszty antenowe teleskopowe rozkładane pneumatycznie, jeden o wysokości 4 i dwa o wysokości 7 metrów itp.

Komisja przetargowa za najkorzystniejszą uznała ofertę złożoną przez firmę Szczęśniak Pojazdy Specjalne o wartości 9 328 320 zł brutto, otrzymała 100 punktów – 60 pkt. za cenę i 40 pkt. za warunki gwarancji. Na drugim miejscu znalazła się firma Arkom PS – 99,53 pkt., a na trzecim Wawrzaszek ISS – 74,96 pkt.

Samochody do końca października przyszłego roku trafią do Komend Miejskich i Powiatowych PSP w Świeciu, Białej Podlaskiej, Sieradzu, Łańcucie, Bielsku-Białej i we Wrocławiu.

Zakup jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’.

 

o autorze

Redakcja/Łukasz