Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach ogłosiła przetarg na dostawę samochodów dowodzenia i łączności. To pierwsze postępowanie w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach’.

Przedmiotem postępowania przetargowego jest dostawa sześciu samochodów dowodzenia i łączności (kompanijnych stanowisk dowodzenia).

Każdy samochód musi być fabrycznie nowy na podwoziu z napędem 4×2, silnikiem spełniającym normę EURO 6 o mocy minimum 160 KM, skrzynią biegów automatyczną lub zautomatyzowaną i kabiną dwudrzwiową, trzymiejscową.

Zabudowa powinna zostać w całości wykonana z materiałów kompozytowych i wyposażona m.in. w dwa miejsca operatorskie, stół roboczy, szafę typu RACK, szafki, szuflady, telewizor o przekątnej min. 49 cali, agregat prądotwórczy, łączność radiową i telefoniczną, systemy informatyczne, anteny teleskopowe o długości 4 i 7 metrów oraz inny sprzęt przewidziany dla tego typu pojazdów.

Oświetlenie ostrzegawcze: belka LED i po dwie lampy kierunkowe w przedniej i tylnej części samochodu.

Masa całkowita gotowego pojazdu nie może przekroczyć 7500 kilogramów.

Samochody do końca października 2019 roku trafią do Komend Powiatowych/Miejskich Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu, Białej Podlaskiej, Sieradzu, Łańcucie, Bielsku-Białej i we Wrocławiu.

Zakup jest realizowany w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’ współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Wartość orientacyjna zamówienia to 7 mln 200 tysięcy złotych.

Foto. Grzegorz Fortuna

o autorze

Redakcja/Łukasz