Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych zdecydował w środę o odwieszeniu protestu i zapowiada zintensyfikowanie działań.

W związku z brakiem realizacji większości zapisów porozumienia z dnia 9.10.2019 oraz poprzednich, decyzją z dnia 15.09.2020 r. informujemy, że z dniem 16.09.2020 r. Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych odwiesza protest i podejmuje działania mające na celu jego zintensyfikowanie – napisał Komitet w piśmie skierowanym do Ministra Zdrowia.

Według ratowników jedyny postulat, który jest realizowany to ten o dodatku 1,6 tys. zł.

Nie ma ustawy o zawodzie, nie ma nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, więc stwierdziliśmy, że odwieszamy protest. Czekamy na reakcję ministerstwa – powiedział Polityce Zdrowotnej Piotr Dymon z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników

Pytany przez serwis o to jaką formę będzie miał odwieszony protest nie chce zdradzać szczegółów. – Nie chcemy uprzedzać ani ministerstwa, ani wojewodów – podkreślił. Wyjaśnił jedynie, że nie będzie to jednorazowa akcja, która zamknie się w jednym dniu, ale będzie to dłuższa forma.

o autorze

Redakcja/Łukasz