W dniach  23-25 lipca w miejscowości Brzostek odbyła się III edycja Warsztatów Ratowniczych Rescue Brzostek 2021. Szkolenie dotyczyło ratownictwa technicznego oraz pomocy osobom poszkodowanym. Organizatorem wydarzenia byli Ochotnicza Straż Pożarna Brzostek oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Stobiernej.

100 strażaków z całej Polski, zarówno z Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej, wykazało się odwagą, chęcią doskonalenia się i poznania nowinek technologicznych. Wszyscy byli niesamowici. To wspaniałe, że jest tylu ludzi, którym chce się chcieć i ciągle rozwijać.

Firma FIRE-MAX jako partner wydarzenia udostępniła do celów szkoleniowych najnowsze zestawy sprzętu LUKAS eDRAULIC. Uczestnicy szkolenia mogli skorzystać z dostarczonych przez Fire-Max 22 zestawów nożyc, rozpieraczy, cylindrów rozpierających i baterii do ich zasilenia.

Specjalne podziękowania należą się nie tylko wspaniałym Organizatorom trzydniowych warsztatów i uczestnikom szkolenia, ale również niesamowitym Instruktorom, dzięki którym strażacy nabyli nowej wiedzy, umiejętności i bezcennego doświadczenia.

Więcej zdjęć: https://kacperpakula.pixieset.com/brzostek2021/

Materiał: Fire-Max

o autorze

Redakcja/Łukasz