Przy ulicy Porannej w Olsztynie wbito symboliczną pierwszą łopatę pod budowę nowej remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Olsztynie-Gutkowie.

Nowa remiza wykonana w technologii szkieletowej – konstrukcja nośna stalowa na żelbetowych fundamentach, ściany zewnętrzne – systemowe z płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym, dach pokryty płyta warstwową. Będzie posiadał cztery stanowiska postojowe na samochody ratowniczo – gaśnicze i część socjalną tj. dyżurka, szatnia brudna i łazienka. Do tego plac manewrowy, parking i niezbędne przyłącza.

Wartość inwestycji, która ma być zrealizowana w pół roku to około milion złotych. Jest realizowana w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Na projekt strażaków zagłosowano ponad 3,6 tys. mieszkańców.

To bez wątpienia ważna inwestycja w kontekście bezpieczeństwa mieszkańców Olsztyna – mówi dyrektor ratuszowego Wydziału Inwestycji Miejskich, Krzysztof Śmieciński. – Można powiedzieć, że to wzorcowa inwestycja, jeśli chodzi o budżet obywatelski. Wszystkie strony od początku do końca były bardzo zaangażowane w przedsięwzięcie. Lada moment będziemy się cieszyć z otwarcia tego obiektu.

Foto. UM Olsztyn

 

o autorze

Redakcja/Łukasz