We wtorek zachodniopomorscy strażacy rozpoczynają operację zabezpieczenia Pol’and’Rock Festival, który po raz pierwszy odbywa się w nowej odsłonie.

Organizatorzy Pol’and’Rock Festival zdecydowali po szesnastu latach opuścić Kostrzyn nad Odrą i przenieść się na Lotnisko Makowice-Płoty w powiecie gryfickim w województwie zachodniopomorskim. W imprezie weźmie udział około dwadzieścia tysięcy osób, w ramach płatnej wejściówki wszystkie zostaną przetestowane w kierunku COVID-19.

Jak poinformował nasz serwis kpt. Tomasz Kubiak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, zabezpieczenie imprezy rozpocznie się we wtorek 27 lipca i potrwa do niedzieli 1 sierpnia.

Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwało stu strażaków Państwowej Straży Pożarnej z województwa zachodniopomorskiego, dwóch leśników i trzech funkcjonariuszy PSP z województwa lubuskiego. Wykorzystają oni 59 pojazdów, w tym quady oraz łodzie i kontenery.

W związku z tym, że w pobliżu lotniska znajduje się Jezioro Lisowskie i rzeka Rega w zabezpieczeniu weźmie udział Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Koszalina.

W ramach zabezpieczenia utworzono sześć podoperacji plus sztab. Dowódcą jest Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP ds. operacyjnych.

Foto. organizatorzy 

o autorze

Redakcja/Łukasz