Małopolska Komenda Wojewódzka PSP ogłosiła przetarg na budowę długo wyczekiwanej strażnicy dla Komendy Powiatowej PSP w Wieliczce.

Zgodnie z dokumentacją nowa strażnica zostanie wybudowana na działce przy ulicy Powstania Styczniowego.

Będzie to budynek dwukondygnacyjny w kształcie litery ‘L’ o powierzchni użytkowej 2199,90 m2 składający się z następujących części:

Hala garażowa na 12 pojazdów wraz z magazynem technicznym, 11-metrową wieżą do suszenia węży, myjnią, warsztatem, magazynami, zespołem pomieszczeń stacji ODO i magazynem przeciwpowodziowym.

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza została zaprojektowana na parterze i znajdzie się w niej Stanowisko Kierowania KP PSP z zapleczem, pomieszczenie dowódcy zmiany, pokoje wypoczynkowe, siłownia, szatnie czyste i brudne, pomieszczenia sanitarne, pralnia, suszarnia, sala szkoleniowa z zapleczem kuchennym.

Część administracyjna zlokalizowana na piętrze. Zaprojektowano w niej m.in. sekretariat, gabinety dla Komendanta i jego Zastępcy, pokoje Dowódcy JRG i Zastępcy Dowódcy JRG, salę odpraw, pomieszczenia biurowe, dodatkowe pokoje do zakwaterowania, serwerownię, pomieszczenie gospodarcze itp.

W ramach inwestycji ma zostać wybudowany również plac manewrowy, plac do ćwiczeń z boiskiem i zbiornikiem z wodą, parking oraz muszą zostać wykonane wszystkie niezbędne przyłącza i zagospodarowanie terenu.

Wszystkie prace powinny zakończyć się do 25 listopada 2024 roku i pochłonie prawdopodobnie 20 mln zł. 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl