Jeszcze w tym roku zacznie działać Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 3 w Rzeszowie. Będzie to 503 jednostka w Państwowej Straży Pożarnej.   

Nowa jednostka zlokalizowana jest w północno-zachodniej części Rzeszowa na działce o powierzchni blisko dwóch hektarów pomiędzy ulicą Inwestycyjną, a Dworzysko. Blisko skrzyżowania krajowej ’94’ z ekspresową ’19’.

Jest to budynek składający się m.in. z części administracyjno-biurowej, podziału bojowego, hali garażowej, części magazynowo- warsztatowej, stacji obsługi ODO przeznaczonej do prowadzenia przeglądów i konserwacji sprzętu ochrony dróg oddechowych i ubrań ochrony chemicznej, myjni samochodów pożarniczych, sali szkoleniowej przeznaczonej na potrzeby Komendy Miejskiej PSP, która jednocześnie będzie przystosowana do pełnienia funkcji rezerwowego stanowiska kierowania Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, sali edukacyjnej OGNIK oraz komory dymowej.

Budowa rozpoczęła się w 2018 roku i ma zakończyć się w najbliższych tygodniach. Wartość inwestycji to około 14 milionów złotych.

Według planów rzeszowskiej straży pożarnej nowa jednostka rozpocznie swoje funkcjonowanie w listopadzie.  

Foto. Paweł Bialic/Portal Informacji i Opinii CzytajRzeszów.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz