Kilkanaście minut przed godziną trzynastą 1 marca samochód osobowy wypadł z drogi, przebił bariery ochronne na śluzie i z wysokości około 8 metrów wpadł do kanału żeglownego łączącego jezioro Pauzeńskie z jeziorem Szeląg Wielki.

Zdarzenie miało miejsce na drodze między Warlitami Wielkimi a Międzylesiem w gminie Ostróda. Osobowym nissanem podróżowały trzy osoby – dwóch mężczyzn i kobieta.

Do akcji ratowniczej z ostródzkiej JRG wyjechały samochody: ratowniczo-gaśniczy, ratownictwa technicznego i rozpoznawczo ratowniczy. Dyspozycję wyjazdu z JRG Morąg otrzymał również ciężki samochód ratownictwa drogowego.

Na miejsce akcji udał się Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, który objął dowodzenie.

Strażacy na miejsce wypadku dojechali po kilku minutach. Okazało się, że cała trójka podróżująca nissanem wydostała się z samochodu i wody. Strażacy sprawdzili stan poszkodowanych. Okazało się, że nie wymagali pomocy medycznej. Znajdujący się w wodzie samochód stwarzał zagrożenie ekologiczne. Mogło dojść do wycieku płynów eksploatacyjnych do wody. Ponadto auto blokowało szlak żeglowny.

Strażacy przeprowadzili operację podjęcia samochodu z wody i wydobycia na linię brzegową. Działania te przeprowadziła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „Ostróda”.

Źródło: KP PSP Ostróda 

 

 

 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl