Pod koniec lipca druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Łódź – Wiskitno wzbogacili się o nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy. Jest to kolejny taki wóz w województwie łódzkim.

Nowy nabytek to ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy zabudowany przez firmę Szczęśniak Pojazdy Specjalne na podwoziu Scania P450 serii XT z napędem 4×4. Wyposażony jest m.in. w zbiornik wody o pojemności 7000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 700 litrów, autopompę o wydajności 5200 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, zestaw narzędzi hydraulicznych Lukas, zestaw PSP R1, motopompę, węże tłoczne W-75 i W-52, prądownice, aparaty ODO, pompę elektryczną, pilarki itp.

Wartość samochodu to dokładnie 1 099 989 zł brutto. Zakupiony został w całości z budżetu Miasta Łódź dzięki mieszkańcom, którzy w ubiegłym roku zagłosowali na projekt druhów z OSP Łódź – Wiskitno zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego.

W województwie łódzkim znajduje się kilka takich samochodów, znajdują się na wyposażeniu OSP Pabianice, OSP Lutomiersk, OSP Wartkowice i OSP Wola Zaradzyńska.

Foto. Sebastian Komorowski

o autorze

Redakcja/Łukasz