Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach ogłosiła przetarg na dostawę nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych.

Przedmiotem postępowania przetargowego jest dostawa czterech samochodów:

Dwóch średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych z modułem proszkowym na podwoziu z silnikiem o mocy min. 250 KM, napędem 4×2, skrzynią biegów automatyczną lub zautomatyzowaną i kabiną sześcioosobową. Każdy wóz powinien być wyposażony m.in. w zbiornik wody 2000-2500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10 proc. pojemności zbiornika wody, autopompę o wydajności minimum 1600 litrów na minutę, agregat proszkowy ze zbiornikiem o pojemności 500-750 kglinię szybkiego natarcia, wyciągarkę i maszt oświetleniowy.

Jednego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4×4 i kabiną brygadową wyposażonego w zbiornik wody 2500 – 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10 proc. pojemności zbiornika wody, autopompę o wydajności 1600 l/min, działko wodno-pianowe o wydajności min. 1600 l/min, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy i wyciągarkę.

Jednego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4×2, silnikiem o mocy min. 300 KM i kabiną brygadową. Wymagany jest m.in. zbiornik wody 4000-5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompa o wydajności min. 3200 l/min i działko wodno-pianowe o wydajności min. 2400 l/min.

Zakup jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Odbiorcy

Średnie samochody ratowniczo – gaśnicze z modułem proszkowym trafią do Komend Miejskich PSP w Jaworznie i Zabrzu, średni samochód otrzyma Komenda Miejska PSP w Jastrzębiu-Zdroju, a ciężki samochód Komenda Miejska PSP w Gliwicach.

Wszystkie samochody powinny trafić do odbiorców w drugiej połowie listopada br.

To kolejny przetarg Komendy Wojewódzkiej PSP na nowe wozy dla podległych komend w tym roku. Kilka dni temu rozstrzygnięte zostało postępowanie na dostawę dwóch samochodów z drabiną (ostatnie przęsło łamane), wygrała firma Fire-Max – przedstawiciel Magirusa w Polsce. Trafią do komend PSP w Tychach i Będzinie.

Foto. Kamil Maciejewski/Jaworzno112

o autorze

Redakcja/Łukasz