Dziś (22 czerwca br.) Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, wziął udział w naradzie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Krakowie i konferencji poświęconych bezpieczeństwu w czasie wakacji.

Jestem przekonany, że mieszkańcy i turyści mogą czuć się bezpiecznie. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego gospodaruje groszem publicznym w sposób odpowiedzialny, ale na jednym nie będzie oszczędzał – na bezpieczeństwie – powiedział szef MSWiA.

Podczas narady wojewódzcy komendanci Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przedstawili stań przygotowań służb do rozpoczynających się wakacji. Krakowscy policjanci planują wzmożone kontrole ruchu drogowego, szczególnie na trasach prowadzących do miejscowości turystycznych, a także kontrole autobusów. Ponadto patrole policyjne mają pojawiać się w miejscach odwiedzanych przez turystów. Strażacy przewidują wzmożenie działalności na akwenach wodnych, a także współpracę z organizatorami obozów.

Zgodziliśmy się z uczestnikami narady, że niezbędna jest nam pokora wobec sił przyrody. Pokora nie oznacza jednak bezczynności ani strachu. Jesteśmy gotowi do działania – podsumował Joachim Brudziński.

Po konferencji szef MSWiA obejrzał pokaz ratownictwa wodnego PSP i druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych na popularnym podkrakowskim kąpielisku „Kryspinów”. Pokaz i towarzyszące mu atrakcje przygotowane przez strażaków i policjantów skierowane były do przedszkolaków. Dzieci podczas zajęć z funkcjonariuszami dowiedziały się jakich podstawowych zasad bezpieczeństwa trzeba przestrzegać podczas wakacji.

O bezpieczeństwo w czasie wakacji będą dbać nie tylko służby MSWiA, ale także WOPR i ratownicy górscy. Życzę im wszystkim jak najmniej interwencji – podsumował minister Joachim Brudziński.

MSWiA

o autorze

Redakcja