Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego ‘WARSZAWA-7’ istnieje od 1981 roku i jest najstarszą grupą ratownictwa wysokościowego w kraju.

Grupa działa na bazie sił i środków Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 7 w Warszawie. Liczy ona ponad trzydziestu strażaków, są to starsi instruktorzy i instruktorzy ratownictwa wysokościowego oraz starsi i młodsi ratownicy wysokościowi.

W skład grupy wchodzą:

Samochód specjalny Mercedes Benz Econic 2628 z podnośnikiem F37RL firmy Bronto Skylift o wysokości 37 metrów, posiada kosz ratowniczy o udźwigu 325 kilogramów.  

Lekki samochód ratownictwa wysokościowego Ford Ranger DCAB XLT 2,2 TDCi 4×4 z zabudową firmy Frank-Cars. Z przodu i z tyłu pojazdu znajdują się mocowania stanowisk ratownictwa wysokościowego, każdy o wytrzymałości 25 kN. Na wyposażeniu znajduje się m.in. zestaw alpinistyczny, trójnóg ratowniczy, zestaw do oznakowania lądowiska, aparaty OUO, sprzęt burzący, zestaw ratownictwa medycznego, nożyco-rozpieracz, zestaw oświetleniowy itp.

Średni samochód ratownictwa wysokościowego MAN LE 14.280/Stolarczyk. Wyposażony jest w typowy sprzęt do ratownictwa wysokościowego.

Lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy Fiat Freemont.

Przyczepa ze skokochronem Milagro 2.

Foto. KM PSP Warszawa

SGRW ‘WARSZAWA-7’ realizuje poziom gotowości A, B i S.

Foto. nasygnale.com.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz