Specjalistyczna Sekcja Ratownictwa Medycznego „Warszawa Medyk” działa od 2008 roku i jest specjalistycznym pododdziałem Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego Mazowieckiej Brygady Odwodowej.

Sekcja funkcjonuje na bazie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 8 w Warszawie. Jej zadaniem jest podejmowanie, w trybie pilnym, medycznych działań ratowniczych wobec osób znajdujących w stanie nagłego zagrożenia zdrowia.

Liczy ona ponad 70 funkcjonariuszy z ukończonym szkoleniem z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, w tym instruktorów ratownictwa medycznego.

W skład Sekcji wchodzą:

Lekki samochód ratownictwa medycznego Ford Transit/Frank Cars. Wyposażony jest m.in. w torby medyczne, nosze, kamizelki KED, butle z powietrzem, namiot i lampę oświetleniową.

Lekki samochód ratownictwa medycznego Ford Transit Custom.

Średni samochód ratownictwa medycznego Volvo FL 240/WISS. Zabudowa została podzielona na dwie części: ambulatoryjnego i dla poszkodowanych. W przedziale ambulatoryjnym znajdują szafki na sprzęt medyczny, lodówka i umywalka. Przedział dla poszkodowanych to cztery łóżka, fotel i składany stół.

Lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy Fiat Freemont.

Foto. Wojciech Bedyński/KM PSP Warszawa (główne), własne, nasygnale.com.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz