8 marca 2021 r. w Pałacu Prezydenckim, odbyło się spotkanie się strażaków państwowych oraz ochotniczych straży pożarnych, zaangażowanych w walkę z pandemią COVID-19 z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą.

Było to kolejne z cyklu spotkań z przedstawicielami różnorodnych środowisk, mających na celu omówienie doświadczeń po roku walki z pandemią. W spotkaniu wzięli udział Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak oraz Prezes Zarządu Głównego Związku OSP Waldemar Pawlak.

Spotkanie rozpoczęło się złożeniem życzeń z okazji Dania Kobiet oraz wręczeniem kwiatów obecnym na miejscu panią. Prezydent podkreślił że, „Strażacy, czy to zawodowi z Państwowej Straży Pożarnej, czy to strażacy ochotnicy, jak zawsze stanęli na wysokości zadania i w każdej chwili kiedy są potrzebni, to także i są gotowi. Przybywają na miejsce i stają niezawodnie do służby i w zasadzie w momencie są tymi którzy pierwsi niosą pomoc.(…) Strażacy brali udział w testowaniu pacjentów, budowie szpitali, a także świadczą pomoc teraz przy realizacji Narodowego Programu Szczepień. Dziękuję za to.”

W trakcie zgromadzenia Prezydent wysłuchał relacji o przebiegu działań związanych z walką z koronawirusem, jednocześnie deklarując wszelką możliwą pomoc w realizacji zadań wykonywanych przez strażaków.

Komendant Bartkowiak w trakcie spotkania podkreślił doskonałe przygotowanie strażaków do zaistniałej sytuacji – „Dziękujemy za dostrzeżenie naszego działania. Od samego początku, jak tylko pojawiła się pandemia, straż pożarna już do sytuacji się przygotowywała. Odbyły się spotkania w ministerstwie, odprawy z panami ministrami i sprawdzenie swoich możliwości. Trzeba przyznać że jako służba byliśmy jedną z lepiej przygotowanych, co wynika z naszych obowiązków dotyczących ochrony biologicznej i chemicznej.”

KG PSP 

Foto. Prezydent.pl 

o autorze

Redakcja/Łukasz