Od godziny 15 na terenie miasta Szczyrk obowiązuje stan klęski żywiołowej. Taką decyzję podjął burmistrz miasta po obfitych padach śniegu.  

Zwołany został sztab kryzysowy w celu rozwiązania ogromnych problemów, związanych z bardzo obfitymi opadami śniegu, tym samym z odśnieżaniem i udrażnianiem dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych – napisano w komunikacie.

Dodatkowo Śląski Komendant Policji skierował do Szczyrku dodatkowe siły w celu udrożnienia drogi wojewódzkiej 942. Okazuje się, że źródłem zakorkowania ruchu drogi wojewódzkiej jest nieodpowiedzialna postawa osób, które pozostawiły samochody w pasie drogowym.

AKTUALIZACJA:

Informacja o wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej wywołała duże poruszenie w sieci i została opublikowana przez większość ogólnopolskich serwisów informacyjnych, internauci przypomnieli, że zgodnie z przepisami stan klęski żywiołowej wprowadza Rada Ministrów w drodze rozporządzenia. Władze miasta edytowały komunikat zamieszczony na Facebooku, ‚stan klęski żywiołowej’ zastąpiono ‚stan zagrożenia o znamionach klęski żywiołowej’.

Foto. Radio Bielsko

o autorze

Redakcja/Łukasz