Strażacy Państwowej Straży Pożarnej przemaszerują wspólnie z żołnierzami w wielkiej defiladzie 3 maja – ustalili dziennikarze Rzeczpospolitej.

Kilka tygodni temu Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział, że 3 maja w Warszawie odbędzie się defilada z okazji 20-lecia przystąpienia Polski do NATO i 15-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Dziennikarze Rzeczpospolitej ustalili, że defilada odbędzie się na Wisłostradzie. Wniosek o wydanie stosowanego zezwolenia złożyło w ratuszu Dowództwo Garnizonu Warszawa. Trasa defilady ma być zbliżona do tej zorganizowanej w ubiegłym roku z okazji Święta Wojska Polskiego i 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Oprócz Sił Zbrojnych RP w defiladzie po raz pierwszy mają wziąć udział służby podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Według ustaleń ‘Rz’ Państwowa Straż Pożarna wystawi kompanię reprezentacyjną z pocztem sztandarowym. Strażacy podczas spotkania w MON mieli również zaproponować pokaz samochodów ratowniczo – gaśniczy, które zostały kupione za środki unijne.

Kompanie mają wystawić również policja, straż graniczna i służba więzienna.

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl