Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku z rąk strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu przejęli 41 – letniego mieszkańca gminy Chełmek, który mógł mieć związek z dwoma podpaleniami łąki na terenie Gorzowa. Strażacy ujęli sprawcę podczas prowadzonej akcji gaśniczej.

W sobotę (19.02.2022) pomiędzy godzinami 12 a 15.30 Straż Pożarna została zaalarmowana o dwóch pożarach łąki do których doszło na terenie Gorzowa w gminie Chełmek. Z uwagi na palący się rozległy teren na miejsce natychmiast udało się kilka zastępów strażaków oraz policjanci, którzy zabezpieczali trasy dojazdu strażackich wozów.

Prowadząc akcję gaśniczą, którą znacznie utrudniał silny wiatr strażacy zwrócili uwagę na mężczyznę, który znajdował się w rejonie kolejnej łąki przy zapalonym stosie suchej trawy. Podejrzewając, że to ten mężczyzna ma związek z podpaleniami dokonali jego ujęcia, a następnie przekazali policjantom z Komisariatu Policji w Chełmku. Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji.  W chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

W wyniku pożaru spaleniu uległo około 50 hektarów nieużytków w związku z tym policjanci Zespołu ds. Wykroczeń Komisariatu Policji w Chełmku wszczęli postępowanie. Materiały wraz z wnioskiem o ukaranie sprawcy zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

Źródło: Policja Oświęcim Foto. ilustrujące oswiecim112.pl 

 

 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl