W piątek (19 listopada) w miejscowości Felicjanów doszło do zasłabnięcia 40 letniej kobiety. Doszło do NZK. Na szczęście poinformowani o tym zdarzeniu przez sąsiadów strażacy z OSP we Władysławowie natychmiast ruszyli z pomocą.

Rozpoczęli oni udzielanie kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie przeprowadzili resuscytację  krążeniowo–oddechową z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego jednostki OSP Władysławów.

Ratownicy kontynuowali RKO, aż do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Kobietę z zachowanymi parametrami życiowymi Zespół Ratownictwa Medycznego, celem dalszej hospitalizacji zabrał do szpitala. Warto dodać, że strażacy na co dzień są również funkcjonariuszami Komendy Miejskiej  Państwowej Straży Pożarnej w  Koninie pełniącymi służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Koninie.

Funkcjonariusze: sekcyjny Bartosz Chudzik oraz sekcyjny Paweł Gapsa swoją bohaterską i godną naśladowania postawą udowodnili, że strażakiem-ratownikiem jest się zawsze i wszędzie, nawet w czasie wolnym od zadań służbowych.

Na podstawie materiału z KP PSP w Turku.

o autorze

Redakcja