Strażacy-ochotniczy z OSP Poznań-Głuszyna mają nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy. Oficjalne przekazanie odbyło się w piątek, 2 lutego.

Nowy wóz to Scania P410 zabudowana przez firmę WISS o wartości prawie miliona złotych, z czego połowa pochodziła z budżetu Poznania. Na wyposażeniu znajduje się m.in. zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 500 litrów i autopompa o wydajności 3200 litrów na minutę.

OSP Głuszyna to jednostka, która od lat służy mieszkańcom nie tylko tej części Poznania, ale i okolic. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że otrzymała nowy samochód. Dziękuję zwłaszcza druhom ochotnikom, bo to wasza praca, często wykonywana z narażeniem życia i zdrowia, jest najlepszym dowodem na to, że warto i trzeba was wspierać. Życzę wam, by nowy pojazd dobrze wam służył i pozwalał nieść pomoc wszystkim, którzy tego potrzebują – mówił podczas uroczystości Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

To kolejna inwestycja miasta, która ma pomóc strażakom. We wrześniu uroczyście otwarto nową strażnicę na Głuszynie. Kosztowała około dwa miliony złotych, a pieniądze na jej budowę pochodziły z miejskiej kasy. W zachodniej części Poznania na Woli (przy ul. 5 stycznia) trwają prace nad siedzibami dla OSP Ratownictwo wodne i OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego. W kolejnych latach planowana jest też budowa nowej remizy dla OSP na Osiedlu Kwiatowym.

Foto. UM Poznań

o autorze

Redakcja/Łukasz