Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza w Niemodlinie w województwie opolskim doposażona została w nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy.

Nowy nabytek to Mercedes Atego 1730 4×4 z zabudową firmy Bocar.

Wyposażony jest między innymi w zbiornik wody o pojemności 2510 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10 proc. pojemności zbiornika wody, autopompę dwuzakresową  A16/8-2,5/40, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia, instalację zraszaczową, maszt oświetleniowy oraz sprzęt: aparaty powietrzne z maską i sygnalizatorem bezruchu (6 kpl.), cztery butle zapasowe, motopompa pływająca, pompa zanurzeniowa elektryczna, armatura wodno-pianowa, drabiny, hydrauliczny wyważasz do drzwi, pilarka łańcuchowa, piła tarczowa, wentylator oddymiający, sprzęt burzący, agregat prądotwórczy, dyski ostrzegawcze, kamera termowizyjna, toksymetr wielogazowy, detektor promieniowania jonizującego, zestaw PSP R1, zestaw do tlenoterapii, skrzynka narzędziowa w kluczami, zestaw dielektryczny i zestaw hydrauliczny do ratownictwa kolejowego składający się z pompy hydraulicznej, rozpieracza ramieniowego, nożyc, cylindrów rozpierających, narzędzia ‘kombi’, wysokociśnieniowych poduszek pneumatycznych, zestawu podpór i klinów, zabezpieczenia poduszki powietrznej, zbijaków do szyb, przecinaka do pasów, osłon zabezpieczających maty, piły do szyb klejonych, łańcuchów i zestawu końcówek/adapterów.

Wartość samochodu to około 1,1 mln zł. Zakup został współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I”. 

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza w Niemodlinie znajduje się w strukturze w Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Foto. Bocar 

o autorze

Redakcja/Łukasz