Nawet piętnaście tysięcy osób może wziąć udział w zlocie Związku Harcerstwa Polskiego, który dzisiaj wystartował w Gdańsku. Nad ich bezpieczeństwem czuwają pomorscy strażacy.

Jeden z najliczniejszych zlotów w historii polskiego harcerstwa odbywa się na stuhektarowym polu na Wyspie Sobieszewskiej. Zarejestrowało się ponad czternaście tysięcy harcerzy z całego kraju i dwudziestu krajów. Oficjalne otwarcie odbędzie we wtorek, 7 sierpnia.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwają wydzielone siły i środki straży pożarnej z województwa pomorskiego.

Jak powiedział nadbryg. Tomasz Komoszyński, pomorski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej na terenie zlotu będzie stacjonować około 30 strażaków, do dyspozycji będą mieli samochody ratowniczo – gaśnicze, samochód ratownictwa technicznego, samochód rozpoznania chemicznego i quady.

Dodatkowo w ramach operacji powstały dwa posterunki zlokalizowane przy moście w miejscowości Kiezmark i na ulicy Benzynowej w Gdańsku.

Przez całą dobę będzie działał sztab, który powstał na bazie samochodu dowodzenia i łączności z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach.

Zlot zakończy się 16 sierpnia.

Foto. KW PSP Gdańsk

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl