Dzisiaj oficjalnie została otwarta strażnica Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. W uroczystości wziął udział Prezydent Andrzej Duda.

Nowa siedziba bytomskiej straży pożarnej została wybudowana przy ulicy Łużyckiej na terenie, który kilka lat temu należał do kopalni ‘Centrum’. Inwestycja pochłonęła ponad 24 miliony złotych, środki w większości pochodziły z budżetu państwa w ramach programu modernizacyjnego.

W oficjalny otwarciu, które odbyło się dzisiaj wzięli udział m.in. Prezydent Andrzej Duda, Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak, Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele instytucji z którymi współpracuje straż pożarna oraz strażacy PSP i druhowie OSP.

Prezydent podkreślał, że jeśli ludzie nie wiedzą jak sobie poradzić i nie wiedzą, gdzie zadzwonić to dzwonią do straży pożarnej. – To dlatego staż państwowa czy ochotnicza cieszy się tak niezwykle wysokim społecznym zaufaniem. Bo strażacy są zawsze wtedy, kiedy potrzeba – mówił.

Foto. prezydent.pl 

o autorze

Redakcja/Łukasz