Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach odbyło się podsumowanie kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu ‘Lider Bezpieczeństwa Państwa – 2020’.

Konkurs ‘Lider Bezpieczeństwa Państwa’ od 2013 r. przez Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych, pod patronatem honorowym Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Jego celem jest wyrażenie uznania rodzimym przedsiębiorcom za ich szczególny wkład i osiągnięcia w zakresie wspierania systemu i zdolności obronnych oraz za podejmowane działania na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa Państwa, nagradzanie innowacyjnych wyrobów, technologii i usług oraz firm i przedsiębiorstw oraz prezentacja i promocja nagradzanych wyrobów, technologii i usług na rynkach służb mundurowych.

W tym roku wśród nagrodzonych znalazła się firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne. Bielska firma otrzymała nagrodę Grand Prix w kategorii ‘Innowacyjna firma’ za wieloletnie prace nad innowacyjnością produktów na rzecz bezpieczeństwa i obronności oraz nagrodę w kategorii ‘Produkt’ za średni samochód ratownictwa chemicznego Scania i samochód – armatka wodna Tajfun IV.

W trakcie uroczystości Anna Szczęśniak, założycielka firmy Szczęśniak Pojazdy Specjalne została uhonorowana pierścieniem Bene de Patria Meritus – Dobrze Zasłużony Ojczyźnie. Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Stowarzyszenie Dostawców na rzecz Służb Mundurowych.

o autorze

Redakcja/Łukasz