Straż pożarna w Szkocji wprowadziła do służby 45 samochodów elektrycznych Renault Zoe. Wkrótce będzie ich jeszcze więcej.

Elektryczne Renault, które mogą przejechać na jednym ładowaniu do 300 kilometrów będą wykorzystywane przez strażaków i pracowników straży pożarnej podczas wizyt domowych i zabezpieczania różnego rodzaju imprez. Każdy samochód ma rocznie pokonywać do 16 tysięcy kilometrów.

Na początek do służby trafiło 45 elektryków spod znaku rombu, ale będzie ich w przyszłości więcej, powstanie również sześć stacji ładowania. Scottish Fire & Rescue Service ma w planach stopniową elektryfikację swojej floty, która obecnie liczy 1800 pojazdów.

Przejście na pojazdy całkowicie elektryczne jest ważnym krokiem w przyszłość i chociaż wcześniej przyjęliśmy technologię hybrydową dla garstki pojazdów, nie miało to odzwierciedlenia ani w korzyściach praktycznych ani finansowych. Dzięki Zoe widzimy, że posiadanie pojazdów elektrycznych jest realnym modelem biznesowym, który pozwala nam zmniejszyć ślad węglowy, by zachować nasz wspaniały kraj takim, jaki jest i zapewnić naszemu zespołowi pojazd idealnie dostosowany do ich wymagań – powiedział Scott Roberts, menedżer floty, Scottish Fire & Rescue Service.

Foto. Renault UK / Na podstawie francuskie.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz