W dniach 19-23 listopada w Krakowie, odbyło się ostatnie z zaplanowanych na ten rok szkoleń z ratownictwa technicznego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym. 

Kadra dydaktyczna Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej z Krakowa wraz z Instruktorami Doskonalenia Zawodowego, prowadziła zajęcia teoretyczne w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie, a następnie zajęcia praktyczne na terenie: MPK S.A. w Krakowie, NEWAG S.A. Nowy Sącz, MPK S.A. Nowy Sącz, PH Agmet Nowy Sącz oraz stacji demontażu pojazdów w Liszkach. Uczestnicy kursu mieli okazje zapoznać się ze specyfiką działań ratowniczych podczas wypadków z udziałem samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów oraz pojazdów szynowych.

23 listopada zgodnie z programem szkolenia, 22 strażaków Państwowej Straży Pożarnej z KM PSP Kraków, KP PSP Myślenice, KP PSP Nowy Targ, KP PSP Olkusz, KP PSP Sucha Beskidzka oraz KP PSP Wadowice odebrało z rąk, st. kpt. Radosława Muriasa, kpt. Piotra Cepucha, mł. asp. Grzegorza Mazura zaświadczenia o ukończeniu kursu oraz nabyciu uprawnień instruktora doskonalenia zawodowego z dziedziny ratownictwa technicznego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym.

Do tej pory przeszkolonych zostało łącznie 140 strażaków Państwowej Straży Pożarnej z województwa małopolskiego.

Foto: mł. asp. Grzegorz Mazur

o autorze

Redakcja/Łukasz